BRAMY GARAŻOWE SEGMENTOWE

Bramy garażowe segmentowe to najlepsze rozwiązanie techniczne oraz estetyczne, spełniające bardzo wysokie wymagania użytkowników. Bramy segmentowe otwierają się pionowo do góry, dzięki czemu cała powierzchnia w garażu i przed garażem pozostaje do Państwa dyspozycji. Konstrukcja nośna wykonana jest ze stali ocynkowanej ogniowo.

 PROMYK Wieluń  PROMYK Wieluń PROMYK WieluńPROMYK Wieluń

 

Panele bramy o gr. 40 i 42mm wykonane są ze stali ocynkowanej i lakierowanej lub powlekanej okleiną drewnopodobną. Cały obwód bramy chroni system trwałych uszczelnień. Warstwę izolacyjną sekcji stanowi przyjazna środowisku bezfreonowa pianka poliuretanowa odporna na działanie insektów, bakterii i pleśni. Specjalna konstrukcja paneli gwarantuje bezpieczeństwo – przypadkowe ściśnięcie palców rąk przy zamykaniu lub otwieraniu bramy jest niemożliwe.

 

Bramy segmentowe mogą być obsługiwane ręcznie lub automatycznie.

BRAMY GARAŻOWE ROLOWANE

PROMYK Wieluń

PROMYK Wieluń

 

Ze względu na swoje szczególne przeznaczenie każdy garaż powinien być pomieszczeniem funkcjonalnym i bezpiecznym. Najistotniejszym elementem odpowiedzialnym za te właściwości jest brama garażowa. Brama, która nie tylko zabezpiecza samochód, lecz często broni także dostępu do domu. Mając na uwadze takie właśnie wymagania proponuje Państwu rolowane bramy garażowe.

 

FUNKCJONALNOŚĆ

Rolowane bramy garażowe to rozwiązanie wszechstronne – bramę zamontować można zarówno w budowanych obiektach jak i w już istniejących. Ważną zaletą bram rolowanych jest oszczędność miejsca. Pracująca w płaszczyźnie pionowej brama jest szczególnie dobrym rozwiązaniem tam, gdzie podjazd do garażu jest krótki lub prowadzi wprost na ulicę. Poprawia to znacznie bezpieczeństwo kierującego, gdyż podniesiony pancerz bramy nie ogranicza widoczności. Funkcjonalność bramy rolowanej potwierdzają także poszczególne jej elementy. Profile, z których zbudowany jest pancerz, charakteryzują się dobrą izolacyjnością cieplną i akustyczną. Dopływ światła zapewnić można montując w pancerzu profile z przeszkleniem.

 

BEZPIECZEŃSTWO

Brama rolowana to rozwiązanie bezpieczne pod każdym względem. Pancerz wykonany z profili PA 77 jest wytrzymały na działania mechaniczne, a solidne prowadnice znacznie utrudniają jego wyrwanie. Brama standardowo wyposażona jest również w zabezpieczenie przed podniesieniem. Hamulec elektromagnetyczny siłownika napędzającego bramę wraz z wieszakami blokującymi skutecznie udaremniają wszelkie próby podważenia bramy. Zgodnie z obowiązującymi normami w konstrukcji naszej bramy przewidzieliśmy także zabezpieczenie przed przygnieceniem zamykającą się bramą. W przypadku znalezienia się jakiejkolwiek przeszkody w polu działania fotokomórki, brama zostaje natychmiast zatrzymana. Problemu nie stanowi także awaria zasilania. W przypadku zaniku napięcia bramę można otworzyć lub zamknąć za pomocą awaryjnego napędu ręcznego (ANR) w który mogą być wyposażone siłowniki.

 

ESTETYKA

Jako istotny element architektoniczny brama powinna harmonizować z elewacją budynku. Dzięki dobranej kolorystyce oraz stetycznemu wyglądowi może ona wspaniale podkreślać elewację domu i garażu.

 

KOMFORT OBSŁUGI

Zastosowanie napędu elektrycznego oraz zdalnego sterowania zapewnia duży komfort obsługi. Sterowanie radiowe pozwala na otwieranie i zamykanie bramy bez potrzeby wysiadania z samochodu. Może to być szczególną zaletą np. w czasie deszczu lub wieczorem – za pomocą pilota, można włączyć oświetlenie podjazdu lub garażu.

 

PROFIL BRAMOWY

Wykonany jest z wysokogatunkowych blach aluminiowych, przeznaczonych na konstrukcje pancerzy bram rolowanych. Nacisk został położony na walory zabezpieczające profilu. Specjalny kształt profili; odpowiednia grubość blachy pozwala zbudować stabilny pancerz odporny na działania mechaniczne. Zastosowanie wysokiej jakości lakierów, sprawiają iż powłoka profilu charakteryzuje się bardzo dobrą trwałością i zwiększoną wytrzymałością na ścieranie. Profil odporny jest na działanie czynników atmosferycznych i łatwy w utrzymaniu czystości. Zaletą jest jego duża trwałość i nieduży ciężar.

 

 

BRAMY PRZEMYSŁOWE

 

 

 

 

BRAMY PRZEMYSŁOWE SEGMENTOWE

 

Bramy przemysłowe stanowią podstawowe zabezpieczenie otworów budowlanych hal przemysłowych, budynków magazynowych czy handlowo-usługowych przed niepożądanym dostępem, włamaniem i czynnikami atmosferycznymi. Trwałość i niezawodność Brama podnoszona i opuszczana jest za pomocą trójfazowego siłownika elektrycznego 400 V AC, który gwarantuje jej bezpieczną i wieloletnią eksploatację.Mogą być one wyposażone w drzwi serwisowe z samozamykaczem z zamkiem na klucz patentowym z dwustronną wkładką i wysokim progiem aluminiowym 90 mm lub w drzwi serwisowe z niskim progiem 20 mm umieszczone tylko na środku skrzydła bramy. Opcjonalnie można zastosować kilka wariantów przeszkleń.

 

 

 

 

   BRAMY PRZEMYSŁOWE ROLOWANE

 

 

 

Do budowy bramy przemysłowej rolowanej wykorzystywany jest profil PE 100, zapewniający stabilność i odporność na działania mechaniczne. Pancerz bramy zwijany jest na stalową rurę nawojową o średnicy dostosowanej do wymogów wytrzymałościowych, osadzoną na konsolach stanowiących jej podporę i ułożyskowanie. Konsole mocowane są bezpośrednio do ściany lub innych elementów konstrukcyjnych obiektu. Siłownik przenoszący napęd na rurę nawojową zamontować można z prawej lub lewej strony bramy. Bramę przemysłową rolowaną zastosować można maksymalnie do szerokości 7 m i wysokości 5 m, jednakże całkowita powierzchnia nie może przekroczyć 31,5 m2. Sterowanie bramą odbywa się za pomocą przełącznika umieszczonego wewnątrz hali; w zależności od potrzeb można też zastosować sterowniki radiowe lub inne wybrane kombinacje urządzeń sterujących, które zapewniają wysoki komfort obsługi.

Na zamówienie istnieje możliwość lakierowania w pełnej gamie kolorów RAL.

 

KRATY ROLOWANE

Coraz częstsze akty wandalizmu i kradzieży stawiają właścicieli sklepów, pasaży handlowych, banków czy muzeów przed potrzebą dokonania wyboru właściwego zabezpieczenia przy jednoczesnym zapewnieniu możliwości prezentacji własnej ekspozycji oraz zapewnienia właściwej wentylacji pomieszczeń. Chcąc sprostać tym oczekiwaniom oferujemy kratę rolowaną PEK 80 i PER 77 wykonaną z wysokogatunkowego stopu aluminium pokrytego lakierem proszkowym odpornym na ścieranie. Krata rolowana podnoszona i opuszczana jest za pomocą siłownika elektrycznego sterowanego za pomocą pilota lub przy pomocy przełącznika kluczykowego umożliwiającego obsługę z zewnątrz. Dodatkowo może być wyposażona w awaryjny ręczny system otwierania, który jest niezbędny w przypadku zaniku zasilania. Dla ochrony przed przypadkowym przygnieceniem pancerzem, istnieje możliwość wyposażenia w czujnik bezpieczeństwa w listwie dolnej lub układ fotokomórek. Dostępne kolory profili krat rolowanych: biały, szary, beżowy, brązowy, ciemnobrązowy, nielakierowany.