ROLETY ZEWNĘTRZNE ALUMINIOWE

Rolety aluminiowe stanowią doskonałą ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem. Ponadto tworzą dodatkową izolację cieplną oraz utrudniają wtargnięcie potencjalnego włamywacza co daje większy komfort psychiczny. Produkowane są z wysokiej jakości materiałów. Są proste i wygodne w obsłudze. Dzięki zastosowaniu automatyki radiowej, sterowanie roletami w całym budynku można ograniczyć do jednego sterownika. Proponowane przez nas rozwiązanie jest dobrym sposobem na oszczędność i poprawę samopoczucia.

 

ROLETY ADAPTACYJNE (standard, owal, półowal)

Rodzina rolet adaptacyjnych w skład których wchodzą systemy Standard, Owal i Półowal przeznaczona jest głównie do stosowania w istniejących budynkach. W każdym z systemów roleta zwijana jest do skrzynki aluminiowej umieszczonej na ścianie lub w ościeżnicy. Skrzynka jest wówczas elementem dekoracyjnym dopasowanym do wyglądu budynku. W systemie tym oferujemy do wyboru trzy  rodzaje skrzynek: skrzynki proste, półokrągłe  oraz okrągłe. Spełniając kolejne oczekiwania klientów o wysokich wymaganiach architektonicznych, poszukujących nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań oferujemy system Owal, najlepiej prezentujące się na elewacji budynku. Dotychczas sprawdzona i niezawodna technika rolet zostaje połączona z elegancką, nowoczesną skrzynką i prowadnicą aluminiową o zaokrąglonym kształcie. Dzięki tej niezwykłej formie mają Państwo możliwość nadania każdej elewacji całkowicie indywidualnego charakteru. Rolety systemu adaptacyjnego Półowal, które charakteryzują się zaokrąglonym kształtem dolnej części skrzynki, najczęściej montowane są we wnęce okiennej wspaniale się z nią komponując. W systemach adaptacyjnych oferujemy również wersję z siatką przeciwinsektową, która w ciepłe dni, oprócz wymienionych wyżej zalet, umożliwia użytkownikowi skuteczną ochronę przed insektami przy zachowaniu przepływu światła i świeżego powietrza do wewnątrz.

 

Standard i standard z moskitierą

Owal i owal z moskitierą

 Półowal i półowal z moskitierą

 

 

ROLETY PODTYNKOWE System do zastosowania przede wszystkim w nowo wznoszonych budynkach, ale także w obiektach już istniejących (po dokonaniu niezbędnych zmian w obrębie nadproża). Zapewnia on optymalne rozwiązanie projektantom i budowniczym. Rolety w systemie podtynkowym wkomponowują się w elewację budynku stanowiąc jej integralną część. Czoło skrzynki rolety  stanowi jednocześnie podkład pod dowolny materiał wykończeniowy (np. tynk lub klinkier) dzięki czemu skrzynka staje się niezauważalnym elementem fasady budynku. System zapewnia perfekcyjną izolację termiczną i akustyczną, ponieważ jako dodatkowe zamknięcie otworu nie ingeruje w konstrukcję nadproża, okna i drzwi, a tym samym nie narusza bilansu energetycznego budynku. W systemie podtynkowym oferujemy również wersję z siatką przeciwinsektową, która w ciepłe dni, oprócz wymienionych wyżej zalet, umożliwia użytkownikowi skuteczną ochronę przed insektami przy zachowaniu przepływu światła i świeżego powietrza do wewnątrz.

 

ROLETY NADSTAWNE (opoterm). Innowacyjny system rolet nadstawnych jest naszą propozycją dla tych, którzy oczekują nowoczesnego, wszechstronnego oraz dającego poczucie bezpieczeństwa systemu. System został zaprojektowany z myślą o użytkownikach, bazując na opiniach i wskazówkach architektów i projektantów oraz własnym wieloletnim doświadczeniu w konstruowaniu i produkcji systemów roletowych. Jest to system bardzo uniwersalny i wszechstronny umożliwiający montaż bez zabudowy, z zabudową częściową bądź całkowitą. Przemyślana konstrukcja systemu umożliwia wykonanie pojedynczej rolety a także zestawu rolet w jednej skrzynce. Szczególną zaletą systemu jest możliwość wyboru sposobu rewizji od dołu lub od czoła skrzynki. 

 

Opoterm i opoterm z moskitierą

 
 

Przykładowe realizacje

 

ROLETY ZEWNĘTRZNE ALUMINIOWE NA OKNA DACHOWE

Przy pomocy rolet elektrycznych całkowite zacienienie pomieszczenia jest zawsze możliwe. Nawet przy maksymalnym kącie otwarcia okna dachowego (45°) roleta może zostać opuszczona. Dwuścienne aluminiowe lamele chronią przed wpływem czynników klimatu i pogody. Specjalna konstrukcja pancerza pozwala także na ścisłe zwijanie lamel, które pozostają w płaskiej osłonie na górze, doskonale zintegrowanej z dachem.

ROLETY ANTYWŁAMANIOWE KLASY RC 3

Dom jest miejscem, które utożsamiamy ze spokojem i bezpieczeństwem. Firma Aluprof poprzez wprowadzenie na rynek rolet antywłamaniowych, pozwala uzyskać atmosferę domowego ciepła i spokoju. Nowatorski system rolet antywłamaniowych to nowość w ofercie firmy Aluprof. Jest to system skierowany dla osób, dla których istotne znaczenie ma zapewnienie najbliższym bezpieczeństwa. Jako producent rolet, postanowiliśmy więc pójść o krok dalej i zaoferować naszym klientom produkt, który nie tylko będzie doskonałym elementem dekoracyjnym, ale jednocześnie będzie stanowił skuteczne zabezpieczenie przeciw włamaniom. Rolety antywłamaniowe są idealnym rozwiązaniem łączącym w sobie mocną, trwałą i zamkniętą osłonę z estetycznym wykonaniem. Rolety antywłamaniowe są idealnym rozwiązaniem łączącym w sobie mocną, trwałą i zamkniętą osłonę z estetycznym wykonaniem. Rolety antywłamaniowe zabezpieczają nasz dobytek przed kradzieżą. Badania przeprowadzone w akredytowanym laboratorium badawczym, zgodnie z PN-EN 1627, potwierdziły, że nasze rolety posiadają 3 klasę odporności na włamanie. Dostępne kolory profili rolet antywłamaniowych: biały, szary, beżowy, brązowy, ciemnobrązowy, nielakierowany.

 

KOLORY PROFILI

 

 

 

RENOLITY